Filters
Favorieten

Je hebt nog geen favorieten toegevoegd.

Niemand is belangrijker dan het team

Niemand is belangrijker dan het team

In zijn boek ‘Niemand is belangrijker dan het team’ schetst brigade-Generaal Otto van Wiggen een verhelderend beeld van waar het in de huidige leiderschapscultuur vaak aan schort en waarom groepsbelang boven persoonlijk belang moet gaan. Het was een confronterend maar ook inspirerend inzicht voor Managing Director Dennis Coort.

De afgelopen tijd heb ik veel tijd doorgebracht in hotels. Voor het geval je het je afvraagt: nee, ik heb zeker geen relatieproblemen; ik was nou eenmaal veel voor mijn werk onderweg de laatste maanden. Zulke dagen zijn lang en druk, maar tegelijk vormen ze een ideaal moment om weer eens rustig een boek te lezen zonder dat de kinderen elke 5 seconden om aandacht vragen of dat ik door mijn vrouw er op wordt geattendeerd dat ook ik een taak heb in de huishouding.

Lezen kan zeer ontspannend zijn, maar ontspanning alleen is voor mij niet genoeg. Ik wil ook blijven leren. Daarom ben ik altijd op zoek naar boeken die een educatief aspect bevatten. Zo kwam ik een boek tegen van brigade-Generaal Otto van Wiggen. Voor wie deze man niet kent: “Van Wiggen was commandant van het Korps Commandotroepen, de Luchtmobiele Brigade en van alle opleidingseenheden van de landmacht. Voor zijn prestaties als militair leider werd hij in 2012 onderscheiden met ‘De Bronzen Soldaat’, de hoogste onderscheiding die door de Commandant Landstrijdkrachten verleend kan worden.” Begin 2016 publiceerde hij het boek: ‘Niemand is belangrijker dan het team’.

Werken als team: de hoogste prioriteit

In zijn boek ‘Niemand is belangrijker dan het team’ schetst Van Wiggen een verhelderend beeld van waar het in de huidige leiderschapscultuur vaak aan schort en waarom groepsbelang boven persoonlijk belang moet gaan. Los van dat dit boek natuurlijk zeer interessante maar ook confronterende inzichten geeft, kwam dit boek ook precies op het juiste tijdstip voor mij. Afgelopen jaar hebben we bij ACA namelijk een grote wijziging in onze organisatiestructuur aangebracht. Per 1 april 2017 zijn de twee hoofdproducten, Classic/Winstore en Retailium/XPRT, in twee aparte Business Units ondergebracht.

Door deze wijziging werden twee gescheiden organisaties (met ieder hun eigen klanten en focus) gecreëerd en als gevolg daarvan werd ook het personeel ‘ontvlecht’. Er moest een nieuw team worden gevormd voor de Business Unit Winstore.

Na het lezen van het inspirerende boek van Van Wiggen was het duidelijk voor mij dat het vormen van een team mijn hoogste prioriteit moest zijn. Ik was én ben ervan overtuigd dat ik een ‘wij-gevoel’ moest creëren, evenals draagvlak voor onze missie en de daaruit afgeleide doelen. En ik kan trots vertellen dat we goed uit de startblokken zijn gekomen. Elk teamlid is niet alleen op de hoogte van onze gezamenlijke missie (en van elkaars individuele afgeleide doelen), maar draagt deze ook uit. Verder is de sfeer uitstekend, er worden grappen en grollen uitgehaald en dat resulteert erin dat de mensen voor elkaar ‘door het vuur gaan’. Men heeft iets over voor elkaar. We zijn dan ook meer dan een resultante van individuen en hun kwaliteiten; we zijn een team! En dit merken we ook: we krijgen steeds meer feedback van onze klanten dat ze merken dat we kort op de bal spelen, meer klantfocus hebben, dat het product zich ten goed ontwikkeld en dat Customer Service van een hoog niveau is.

Team 2.0

Maar bovenstaande heeft mij ook doen beseffen dat wij ons maar bezig hebben gehouden met een deel van het team: dat is het ACA team. Onze missie omschrijft echter dat we werken voor Fashionbedrijven. En dat wij hen moeten helpen om beter te presteren in deze moeilijke markt. Maar als wij ons team alleen maar zien als medewerkers van ACA dan is er nog steeds een “wij” en “zij” gevoel. Dus het komende jaar staat in het teken van ons team uitbreiden met jullie, onze klanten!

Wij willen jullie toevoegen aan ons team. Jullie betrekken bij de ontwikkeling van de software, betrekken bij de vraag wat we kunnen doen om meer toegevoegde waarde te bieden. Dus we komen naar jullie toe. We gaan jullie bellen. We gaan evenementen organiseren en meer. Alles met het doel om beter samen te werken. Want zoals Otto van Wiggen aangeeft: “Je moet je realiseren dat jij nooit degene bent die alles weet en het altijd bij het juiste eind heeft”. Dit geldt zeer zeker voor ACA. Dus bij deze onze uitnodiging om lid te worden van ons team. Laten we samenwerken en 2018 (nog) succesvoller te laten zijn dan 2017.

Wij wensen iedereen fijne feestdagen en een gezond, gelukkig en succesvol 2018!

Dennis Coort
Managing Director

Namens de business unit Classic/Winstore

Meer lezen?

Voor meer informatie over cookies het wijzigen van je cookie instellingen verwijzen wij je door naar ons privacy statement en de cookie instellingen.